Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Сальмонельоз - зниження ризику зараження свійської птиці

Існує більше 2500 різних серотипів сальмонел, що викликають проблеми у домашньої птиці. Деякі з них передаються вертикально, тоді як інші заражають птахів горизонтально.
Some alt for this image

Що можна зробити, щоб знизити ризик потрапляння зараженої продукції з птиці на споживчий ринок?

Сальмонельоз у курей - тиф, паратиф, пуллороз

Сальмонели - це грамнегативні ентеробактерії, що вражають ссавців і домашніх птахів у всьому світі. У домашньої птиці визнані виключно два серотипи, що викликають клінічний сальмонельоз: S. gallinarum (Sg) і S. pullorum (Sp) (названі «тифом птиці» і «хворобою Пуллорума» відповідно). Багато інших серотипів, відомі як група паратифів (яких описано понад 2500), можуть інфікувати або заражати стада, не викликаючи симптомів хвороби. Однак ці сальмонели можуть заражати продукти з птиці, викликаючи харчове отруєння у людей.

Обидві групи пов'язані з серйозними економічними втратами в птахівництві: Sg і Sp через смертність та продуктивність птиці, в той час як паратиф може негативно вплинути на безпечність продуктів птахівництва для споживання людиною.

Передача групи черевного тифу між птахами відбувається горизонтально, при прямому контакті від інфікованих до чутливих птахів або вертикально через яйця. Деякі представники групи паратифів добре адаптуються до птахів і можуть вторгатися в органи і колонізувати їх, не викликаючи захворювань або порушень.

Як можна запобігти сальмонельозу? Профілактика

Стратегії запобігання поширенню:

Гігієна і дезинфекція

Перед введенням нового стада всі будівлі та обладнання необхідно очистити і продезінфікувати, особливо якщо попереднє стадо було позитивним на сальмонелу. Для дезінфекції птахівничих приміщень використовують розчин для дезінфекції Біодез-Р, купити який можна в інтернет-магазині Укрзооветпромпостач. Ефективність процесу санітарії необхідно перевірити за допомогою строгих бактеріологічних і кількісних тестів, щоб гарантувати, що кількість ентеробактерій нижче прийнятого <103 25="" span="">².

Боротьба з комахами-шкідниками

Оскільки деякі з них є переносниками декількох патогенів птахів, включаючи сальмонели. Тому обробку курей проводять, використовуючи інсектоакарицидні препарати.

Боротьба з гризунами

Включає в себе токсичні приманки, такі як Ланірат або ЛастМіл, і заходи щодо запобігання проникнення гризунів і диких птахів в будівлі. Можна купити дератизаційні препарати оптом і в роздріб у виробника.

Люди

Робітники ферми - ключовий фактор в ефективній програмі боротьби з сальмонелою. Всі вони повинні знати і дотримуватися всі стандарти біобезпеки.

Корм

Це досить важливе джерело зараження стада. Зерно, рибне борошно, а також пил з навколишнього середовища є поширеними джерелами забруднення кормів. Купуючи готовий комбікорм для бройлерів, курей-несучок, молодняка заводів "Екорм" і "Плахтянські корми", які відповідають державним і міжнародним стандартам якості, можна бути впевненим у безпеці раціону птиці.

Інкубаторій

Це не тільки інкубатор для яєць, а й ефективний розмножувач і розповсюджувач сальмонел. Перехресне зараження може відбуватися в результаті прямого контакту, пилу, маніпуляцій під час визначення полу і вакцинації, а також при зберіганні і транспортуванні на ферму. Всього за кілька годин курча-носій може поширити велика кількість сальмонел з фекаліями і, як наслідок, заразити багатьох інших птахів всередині інкубаторію. Важливим заходом щодо зниження поширенню інфекції є дезінфекція яєць препаратами Йодезоль і Біоконтакт-Плюс.

Програма вакцинації

Вакцинація виявилася корисним інструментом для запобігання та контролю інфекцій, що викликаються сальмонелою. Є дві групи вакцин: інактивовані та живі вакцини.

Корисна програма вакцинації несучок повинна включати комбінацію живих та інактивованих вакцин для досягнення ефективного захисту за рахунок комбінації активації клітин і антитіл. Вакцинація бройлерів часто обмежується живими вакцинами.

Пробіотики для курей

Використання пробіотиків стає все більш популярним і виявляється корисним інструментом в боротьбі з інфекціями сальмонели. Пробіотик Иммунобактерин D у вигляді кормової добавки зміцнює імунітет і підвищує збереження поголів'я молодняка.

Останні публікації
Подбайте про здоров’я суглобів: акція на Еквідол!
Багато людей та тварин стикаються з проблемами суглобів, і ми готові допомогти вам полегшити ці неприємності. Наша компанія представляє два унікальних продукти, які в комплексі забезпечують надзвичайний ефект для покращення...
Осінній захист улюбленців: спеціальна акція "АКАРОКІLL +2 одиниці  Піперазін 45% у ПОДАРУНОК"
На початку осіннього періоду, коли наші улюбленці проводять багато часу на природі, їм потрібен подвійний захист від кліщів, бліх, вошей та гельмінтів. Ми підготували спеціальну акцію, щоб допомогти вам зекономити...
Коров'яче молозиво - запорука міцного імунітету.
Відкрийте для себе дивовижну силу коров'ячого молозива для здоров'я та добробуту Ваших домашніх улюбленців. Дізнайтеся, наскільки важливий пасивний імунітет для здоров'я та розвитку цуценят і кошенят.
ПОРЯТУНОК БДЖІЛ від КЛІЩІВ: ФЛУВАЛІСАН – надійний захист від Varroa destructor
Досвідчені бджолярі добре знають, наскільки важливо своєчасно проводити профілактику та лікування бджолиних сімей від кліща роду Varroa destructor. Наша компанія пропонує ефективне рішення – ФЛУВАЛІСАН...