Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Вирощування курчат — стартовий період

Цей період характеризується безперервним ростом птиці, що дає їй змогу досягнути потрібної маси тіла і розвитку кістяка від добового до зрілого віку і протягом продуктивного періоду. Перші 18 тижнів життя птиці є найбільш визначальними для її подальшої продуктивності. Помилки, допущені в цей період, вже не можуть бути виправлені.
Some alt for this image

Здатність птиці протистояти хворобам, нормально реагувати на вакцинацію, досягати правильної маси тіла і, що найважливіше, реалізувати свій генетичний потенціал залежать здебільшого від того, як птиця вирощувалася протягом перших 6 тижнів. Саме в цей період починаються програми освітлення і вакцинації.

Кожна фірма, що займається генетикою і розведенням кросів, встановлює для свого гібрида оптимальний рівень поживних речовин для максимальної продуктивності несучок.

Посадка добових курчат

• Наповніть резервуари або систему водопостачання.

• Перевірте температуру.

• Стартерний корм слід роздавати тільки після того, як птиця отримає достатню для відновлення водного балансу кількість води. Протягом, принаймні, двох днів використовуйте теплу воду температурою 20-25°C.

• Для зневоднених після тривалого транспортування курчат корисно додавати 50 г глюкози або цукру і 2 г вітаміну С (аскорбінова кислота) на літр питної води в перші 24 години. Поставте в кожну клітку додаткову вакуумну поїлку на перші кілька днів, якщо основним джерелом води є ніпельні поїлки. Обов'язково перевіряйте витрати води.

• Протягом кількох перших годин після годівлі можна перевірити нагодовані чи ні курчата, помацавши їх вола. Витрати кормів перевіряйте щодня і пам’ятайте, що витрати кормів збільшуються при використанні кормів у вигляді крупки, якщо вона хорошої якості. Якщо крупка поганої якості, неправильного розміру або занадто тверда, це може призвести до відмови птиці споживати її.

• Нез'їдені корми необхідно прибирати з пташника кожного дня. Через високу температуру та вологість будь-які корми несуть велику небезпеку зростання грибів і вмісту мікотоксинів. При клітковому утриманні, крім вільного доступу до годівниць, необхідно в перші кілька діб роздавати корми додатково на гофрованому папері. Якщо використовуються ніпельні поїлки, ми рекомендуємо поміщати листи з гофрованого паперу під ніпелями, і на цей папір розкладати корми. Міняйте листи залежно від ступеня забруднення.

• У перші кілька днів важливо тримати курчат на максимальному світловому режимі, щоб підтримати птицю в споживанні корму і води. Потім освітленість поступово знижуйте відповідно до технології до 5-10 люкс у віці 15 діб. Фактична освітленість буде залежати від поведінки птиці.

• Щоб дізнатися чи відповідає температура нормальній у пташнику, уважно спостерігайте за курчатами:

- якщо вони скупчуються поблизу джерела тепла — переохолодження,

- якщо переміщуються подалі від тепла — перегрівання,

- якщо збираються групами, щоб піти з місця, де холодне повітря входить у нагріту область — є протяги,

- якщо розміщуються рівномірно, без скупчення, по всій площі клітки — норма.

Молодняк курей-несучок — годівля

При підборі програми годівлі дуже важливо врахувати її економіку, тобто баланс ціни і якості корму. Наше завдання - наблизити західноєвропейські норми годівлі до реалій України.

Стартерний комбікорм для молодняка яєчних курей краще давати у вигляді крупки: в помірному кліматі від 0 до 28 днів (600 г), в жаркому - від 0 до 35 днів (900 г).

Рекомендуємо використовувати якісний комбікорм для яєчних курей 1-8 тижнів торговельної марки «ЕКОРМ».

Якщо стадо розміщене на глибокій підстилці і не використовується вакцина проти кокцидіозу, то в стартовому кормі і в кормі для вирощування повинен міститися кокцидіостатик, купити в Києві який можна у виробника Укрзооветпромпостач.

Вдовольнити потребу птиці у вітамінах та мікроелементах рекомендуємо за допомогою якісних продуктів БМВД «ЕКОРМ» і преміксів «ЗООВІТ».

Стартерний раціон може згодовуватися до 6 тижнів. Якщо до цього часу нормативна маса тіла не досягнута, то згодовування стартерного раціону слід продовжити. Однак після 10 тижнів стартерний раціон давати не слід. Спочатку тримайте годівниці повними, але протягом тижня зменшуйте глибину корму. У будь-якому випадку курчата повинні мати можливість їсти без обмеження. В кінці другого тижня краї як автоматичних, так і ручних годівниць, повинні знаходитися на рівні спини птиці.

Переводити курчат на раціон першого періоду вирощування рекомендується при досягненні ними живої маси 350-400 г, другого періоду вирощування - 850 г, раціон предпродуктивного періоду слід використовувати з моменту перевезення (100 днів) до рівня продуктивності 2%. Конверсія корму ніколи не буде кращою, ніж в перші тижні життя. Використовуйте цю часову перевагу в повному обсязі, домагайтеся максимального споживання корму і максимального росту в перший період вирощування.

У жаркому кліматі або в літній період концентрація амінокислот, вітамінів і мінералів повинна бути вищою, ніж в помірному кліматі, і відповідати денній потребі птиці, враховуючи знижене споживання корму. Щоб правильно підтримувати здоров'я й ріст курчат та мікроклімат у приміщенні, знижуйте температуру приблизно на 3°C в тиждень. Ваша мета - досягнути температури 22°C на 21-ий день, але впроваджуйте всі зміни, звертаючи увагу на поведінку і реальні потреби птиці. У випадках, коли пташенята зазнали стресу, хворі або перебувають під впливом вакцинації, їхня потреба в теплі тимчасово зростає навіть після 6 тижнів.

Останні публікації
Заспокійливі таблетки ІЗІХЕЛС - це ефективний та безпечний засіб для контролю тривожності та стресу у котів і собак, який допоможе забезпечити спокій та комфорт вашим улюбленцям. Цей антистрес для котів...
Коли проблема зі здоров'ям стосується серця собаки, ви можете уповільнити розвиток хвороби, перш ніж вона переросте в серцеву недостатність. Поінформованість про можливі проблеми дасть вашому собаці кращу якість життя, збільшує...
4 основні причини, чому падають каченята на ноги.
Це кліщове захворювання викликається кількома мікроорганізмами Babesia, які проникають в еритроцити собак, ссавців та людей і атакують їх.