Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Коліки у коней — причини та симптоми

Поняття «кольки» у коней означає больовий приступ внаслідок патології одного з органів або організму в цілому.
Some alt for this image

Вживання низькокалорійних кормів з високим вмістом клітковини забезпечує постійну роботу ШКТ. Якщо в раціоні коня наявна нестача клітковини, збільшується ймовірність виникнення кольок, що впливає на поведінку тварини. Хвороби шлунку і кишківника з синдромом кольок — це велика група різних за походженням і розвитком хвороб.

Першопричинами є порушення годівлі, паразитарні хвороби, перекручування петель кишківника.

Гостре розширення шлунку у коней — характерні ознаки

- періодичність нападів болю,

- кислий запах при видиху,

- шлунок збільшується в об’ємі,

- венозна гіперемія,

- набряк легень.

Гостра кишкова непрохідність у коней — симптоми

- постійне занепокоєння,

- виражений біль,

- положення «сидячої собаки» чи «астронома»,

- бліді слизові оболонки носової та ротової порожнини,

- нерівномірний пульс,

- венозна гіперемія ділянок перекручування кишківника,

- венозний застій крові в судинах стінки кишки, що призводить до утворенням геморагічного транссудату в просвіті кишківника,

- газоутворення в інших відділах кишківника,

- гостре розширення серця,

- анемія органів черевної порожнини,

- гіперемія м’язів передньої частини тулуба.

Ускладнення — тимпанія, набряк легень, внутрішня кровотеча. За гострого перебігу метеоризму кишківника у коней застосовують такі ветпрепарати, як Тимпанол-К, ціна якого доступна в онлайн-ветаптеці Укрзооветпромпостач. Коням препарат вводять за допомогою стравоходного зонду.

Розширення шлунку у коней — патологоанатомічні ознаки

- повне закриття кардіального отвору шлунку,

- збільшення шлунку в об’ємі,

- набряк легень та венозна гіперемія,

- анемія органів черевної порожнини,

- гіперемія м’язів передньої частини тулуба.

Механізм смерті коней при коліках — удушення через набряк легень (при гострому розширенні шлунку), або внаслідок серцевої недостатності (за гострої непрохідності кишок), або внутрішньої кровотечі.

Кінські коліки — причини

Для диференційної діагностики враховують комплекс факторів. Симптоматичні кольки викликаються інфекційними, інвазійними, хірургічними та акушерськими захворюваннями; несправжні кольки — наслідок болю в печінці, нирках, на плеврі.

У практиці кольки найчастіше виникають внаслідок метеоризму товстого відділу кишечника та гострого розширення шлунку.

Клінічні випадки кінських кольок

У приватному господарстві у коня спостерігали клінічний гострий прояв розширення шлунку. Він кидався на землю, качався, час від часу приймав положення «сидячої собаки», занепокоєно озирався на живіт. Відчувався кислий запах при видиху. При огляді констатували поступове зникнення шумів кишківника. Калові маси видавлювалися не часто. Через 45 хв у коня відмічали утруднене дихання та незначний ріст об’єму черева в ділянці підребер’я. Частота пульсу — 65 уд/хв, температура тіла — 38,5С.

Тварині призначено дієтичну годівлю (зелені корми та невелику кількість вівса), щоденний тренінг впродовж 2,5 години з поступовим переходом до роботи.

Гостра непрохідність кишок у кобили за завороту кишечника розвинулась через різкі повороти та качання на спині під час приступів болю внаслідок запальних процесів у нирках. Тварина бродила, лягала, обережно піднімалася, знову лягала, перекочувалася кілька разів підряд з боку на бік, часом затримувалася на спині, то піджимаючи кінцівки, то витягуючи їх з судомним скороченням м’язів. Іноді приймала позу «сидячої собаки», або «астронома» (закидає голову назад і повертає її з боку на бік).

Антигельмінтики для коней та лошат

Немасектин паста для коней для перорального застосування призначена для лікування і профілактики паразитозів, викликаних шлунково-кишковими та легеневими нематодами, мікрофіляріями, личинками оводів. Спектр протипаразитарної дії поширюється на Nematoda, Insecta, Arachnoidea. Застосовують лошатам індивідуально перорально, одноразово в дозі 2 г/100 кг м.т., починаючи з двотижневого віку.

Останні публікації
Заспокійливі таблетки ІЗІХЕЛС - це ефективний та безпечний засіб для контролю тривожності та стресу у котів і собак, який допоможе забезпечити спокій та комфорт вашим улюбленцям. Цей антистрес для котів...
Коли проблема зі здоров'ям стосується серця собаки, ви можете уповільнити розвиток хвороби, перш ніж вона переросте в серцеву недостатність. Поінформованість про можливі проблеми дасть вашому собаці кращу якість життя, збільшує...
4 основні причини, чому падають каченята на ноги.
Це кліщове захворювання викликається кількома мікроорганізмами Babesia, які проникають в еритроцити собак, ссавців та людей і атакують їх.