Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Вирощування поросят-сисунів

Як правильно кормити поросят предстартерними комбікормами? Правильне відлучення поросят від свиноматки.
Some alt for this image

Поросят після народження очищають від слизу, на відстані 2-3 см від черева перев’язують пуповину, обрізають та дезінфікують. Після цього новонароджених поміщають у завчасно прогріте, сухе та чисте місце (температура повинна бути не менше +28-30 С).

Щоб поросята не пошкодили свиноматці вим’я, одразу їм видаляють 1\3 частину висоти молочних зубів. Не пізніше, як через 1-1,5 години поросят підсаджують до свиноматки. Бажано менших за вагою поросят підсадити до передніх сосків, а більших до задніх. У першій декаді життя потреба поросят у поживних речовинах на 100% забезпечується материнським молоком. У другу декаду цей показник становить 67%, у третю 42%, у четверту 26%, у п’яту 14%. Ось чому з 5-7 дня поросят необхідно привчати до корму, а вже з 7-10 дня вони повинні поїдати 20-30 г предстартерного комбікорму на добу з вмістом сирого протеїну не менше 22%. Відомо, що на одержання приросту від народження до 60-денного віку в середньому витрачається поживних речовин за рахунок:

- материнського молока 45%,

- підгодівлі 55%.

Комбікорм для поросят Предстартер — як кормити

Предстартерний комбікорм потрібно давати 4-6 разів на добу. Дуже важливо при цьому поїти поросят чистою якісною водою вже з 3-5 дня. Для профілактики анемії на 2-3 добу життя поросятам потрібно ввести залізовмісні препарати. Залізо і цинк мають особливе значення для вирощування поросят. Найдефіцитнішими для тварин вітаміни А, Д, В12. Комбікорм Предстартер і Старт виробництва «Укрзооветпромпостач» повністю забезпечують потребу поросят у мінеральних речовинах і вітамінах.

Як відлучити поросят від свиноматки

Один з найвідповідальніших заходів у вирощуванні поросят – відлучення їх від свиноматки. Згідно з технологіями відлучення проводиться у віці 28-30 або 45-60 днів. При відлученні на поросят діє комплекс стрес-факторів. Для його зменшення слід вживати певні заходи:

- поросят залишають у тому ж станку протягом 10-15 днів, а свиноматку переводять в інший;

- для запобігання переїданню та розладу діяльності ШКТ поросятам за 3-5 днів до відлучення зменшують норму корму;

- в день відлучення поросят не годують або дають мінімальну кількість корму – 50-100 г, але забезпечують вільний доступ до чистої питної води;

- з другого дня годівлю розпочинають із розрахунку 150-200 г на голову, в наступні дні збільшують на 100-150 г, щоб на 5-6 день перейти на годівлю 250-300 г, у подальшому – згідно норми.

Потреба поросят у поживних речовинах залежить від маси тіла, віку та інтенсивності росту. За необхідності в перші дні після відлучення в раціон додають кормові антибіотики - тримеразин, фуразолідон тощо.

Останні публікації
Заспокійливі таблетки ІЗІХЕЛС - це ефективний та безпечний засіб для контролю тривожності та стресу у котів і собак, який допоможе забезпечити спокій та комфорт вашим улюбленцям. Цей антистрес для котів...
Коли проблема зі здоров'ям стосується серця собаки, ви можете уповільнити розвиток хвороби, перш ніж вона переросте в серцеву недостатність. Поінформованість про можливі проблеми дасть вашому собаці кращу якість життя, збільшує...
4 основні причини, чому падають каченята на ноги.
Це кліщове захворювання викликається кількома мікроорганізмами Babesia, які проникають в еритроцити собак, ссавців та людей і атакують їх.