1. Філоксера або попелиця виноградна: симптоми
Це маленькі шкідники, які зимують на коренях винограду під грунтом німфами. Навесні при температурі грунту 16°C, вони починають проявляти свою активність, харчуючись корінням винограду, ростуть і після починають розмножуватися. Самка підповзає до листів, де формує галли для відкладання яєць. Після вилуплення яєць, молоді комахи спускаються до коріння або переходять до інших лоз. Необхідна своєчасна обробка Актофітом.
Якщо такі проблеми з попелицею не тримати на контролі, уражені лози стануть чахлими і приноситимуть мало плодів або взагалі не дадуть їх. Рекомендується викорчовування.
2. Повстяний кліщ або виноградний зудень
Листя лоз винограду може деформуватися влітку, а листя з нижньої сторони покриваються густим нальотом з тонких волосків, викликаних живиленням Галового кліща.
Виноградний зудень - мініатюрні (менше 0,3 мм) істоти, які харчуються соком, викликаючи безліч аномальних наростів. Верхня поверхня уражених листків здуваються вгору, надаючи листю зморщений вигляд. Під підвищеннями утворюється густий покрив з коротких тонких волосків, серед яких живуть і харчуються кліщі. Волосинки зазвичай кремово-білі, але у деяких сортів винограду можуть бути рожево-червоними.
3. Листовий кліщ
Ці кліщі зимують, харчуючись групами бруньками на виноградних лозах. У міру зростання їх чисельності, переміщаються на нові ділянки. У серпні-вересні комахи повертаються для зимівлі до бруньок. Ці шкідники впливають на розвиток і врожайність молодих саджанців винограду. Для обробки слабких лоз слід купити Актофіт у виробника Укрзооветпромпостач. Як розводити Актофіт для винограду: 2 мл на 1 л води.
4. Виноградно-павутинний кліщ
Павутинні кліщі ушкоджують виноградне листя, проколюючи клітки і висмоктуючи їх вміст. Це призводить до появи невеликих жовто-білих плям на верхній поверхні листа. При сильному зараженні плями зливаються і лист стає жовтим або червоним (у червоних сортів). Однак, коли виникає проблема, її завжди можна вирішити за допомогою використання інсектициду широкого спектру дії Актофіт, ціна якого доступна в нашому інтернет-магазині.
5. Листовійки
Пошкодження листя всеїдними листовійками відбувається, коли личинки прогризають отвори в листках або харчуються верхніми і нижніми поверхнями листя, викликаючи появу коричневих плям. Гусениці листовійки обплутують павутиною листя винограду, скручуючи їх. Застосування Актофіту показано не тільки в період вегитации і дозрівання ягід, а й після збору врожаю, щоб не дати можливості піти в зиму шкідникам.