Ознаки того, що вашого вихованця вкусив кліщ
Зверніть увагу на незвичайні подряпини або надмірне вилизування певного місця на тілі вашого вихованця. Це може бути ознакою того, що його вкусив кліщ. Кліщі прикріплюються до собаки або кота, коли вони зачіпають їх на траві або в лісі. Вони кусаються і тримаються за вашого вихованця, викликаючи роздратування. Оглядайте свою собаку або кота кожен раз після прогулянки, або як тільки помітите незвичайну поведінку, щоб швидко знайти і видалити кліща.
Почухування вашого вихованця, ймовірно, вкаже вам потрібну область. Кліщі люблять темні, вологі та менш помітні місця, такі як вуха, пальці лап, пахви, хвости та очі. Особливо добре перевірте ці області, повільно потираючи рукою всю їх шерсть, шукаючи крихітну шишку.
Укуси кліщів іноді переносять бактерії, які можуть викликати проблеми зі здоров'ям у собаки чи кішки. Якщо у вашого вихованця проявляються такі симптоми, як млявість, лихоманка або втрата апетиту після того, як він побував у лісі або подібній місцевості, можливо, його вкусив кліщ, якого ви не помітили. Зверніться до ветеринара для огляду на наявність кліщів і лікування від будь-яких хвороб, які вони могли підхопити.
Кращі способи запобігти появі кліщів
Кращий спосіб захистити вашого вихованця від кліщів - це в першу чергу профілактика. Ви можете спробувати засіб від кліщів для ділянки, дачі - інсектоакарицидний біопрепарат Актофіт, купити в Києві який можна в інтернет-магазині Укрзооветпромпостач. Тримайте свій сад підстриженим. Ви також можете купити таблетки, краплі, шампуні, нашийники та спреї від бліх та кліщів.
Як найкраще позбутися від кліщів у собак та котів?
1. Одягайте рукавички, щоб захистити себе від кліща.
2. Заспокойте свого вихованця ніжними словами і твердою рукою, щоб допомогти йому залишатися на місці.
3. Використовуйте гострий пінцет (або спеціальний інструмент для видалення кліщів із зоомагазину), щоб схопити кліща.
4. Злегка затисніть кліща, щоб не роздавити його, і повільно витягайте викручуючи, поки він не звільниться.
5. Після видалення, роздушіть його і змийте в каналізацію, щоб убити його.
6. Вимийте пінцет і руки з милом. Обробіть місце укусу вашого вихованця антисептичним спреєм (Хлоргексидин ветеринарний).
7. Подаруйте своєму вихованцеві задоволення або смачну винагороду за терпіння і відвагу під час процедури!
8. У наступні тижні стежте за будь-яким роздратуванням. Якщо ви щось помітили, покажіть собаку або кота ветеринару.
Профілактика - засоби захисту собак і котів від кліщів
Наша ветеринарна аптека в Києві та Україні продає безліч засобів для профілактики кліщів у тварин з доставкою:
- Ліки для місцевого застосування — краплі, які ви наносите на певну область шерсті вашого вихованця один раз на місяць, щоб протистояти кліщам. Після нанесення не торкайтеся до розчину, поки він не висохне. Укрзооветпромпостач пропонує протипаразитарні краплі на холку від бліх, кліщів та інших комах АкароКілл, купити які можна в залежності від ваги вашого вихованця.
- Шампунь репелентний "Полин" Зоохелс використовують, як додатковий профілактичний засіб від бліх та кліщів.
- Спрей репелентний "СТОП" на натуральній основі.
- Нашийник від кліщів більш корисний для захисту чутливих ділянок, але його діапазон, ймовірно, не буде покривати іншу частину тіла вашого вихованця.
Також вигідно купити набір від кліщів для собак і котів по акції, до складу якого входять краплі АкароKILL, шампунь Полин ЗооХелс і спрей СТОП.
Кліщі дратують вас і вашого вихованця, але видалити їх так само просто, виконавши описані вище дії. Допоможіть убезпечити свою собаку або кішку, швидко видаливши кліщів і обробивши їх шерсть і двір, щоб запобігти їх появі.