Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Настої для телят від проносу

Усунення дегідратації і відновлення водно-електролітного балансу є важливою умовою успішного лікування хворих на диспепсію телят із симптомами діареї.
Some alt for this image

Аліментарна диспепсія у телят часто зустрічається у дрібних господарствах з неповноцінною годівлею тільних корів, які потім приводять фізіологічно незрілий приплід зі зниженою життєздатністю і навіть випоювання від них молозива не змінює картину. У крові такого молодняку спостерігають нижчий вміст загального білка, білкових фракцій, цукру, вітаміну А, мінеральних речовин, каротину, кальцію і неорганічного фосфору.

Як врятувати телят з диспепсією?

Універсальної схеми порятунку телят з диспепсією немає - вона формується на конкретній фермі:

- пригнічення умовно-патогенної і патогенної мікрофлори,

- антитоксичні заходи,

- підтримка серцево-судинної системи і теплообміну,

- зміцнення імунітету.

Поряд з цим недопущення дегідратації є одним з домінантних заходів у кожному господарстві, як і негайна ветеринарна допомога при перших клінічних ознаках захворювання.

Чим довше годуємо корів неякісним силосом і кислим жомом, тим слабші телята народяться у другій половині зимівлі - лютому-березні.

Новонароджені телята мають схильність до швидкого зневоднення через недосконалу регуляцію водного обміну, функціонально нерозвинені нирки, гіпопротеїнемію. Тому навіть при нетривалій діареї швидко втрачають воду, а з нею і розчиненні елетроліти, при цьому зростає концентрація токсинів у крові, підвищується її в'язкість.

Теляті-нормотрофіку зі збереженим апетитом і спрагою лікувальні розчини можна призначати всередину в перервах між прийомами корму:

- фізрозчин кухонної солі на кип'яченій воді,

- сінний настій,

- відвари лікарських рослин,

- складніші електролітні розчини.

У будь-який настій слід додавати на 1 л дистильованої води:

• кальцій хлорид - 0,2 г

• 0,4 г калію хлориду,

• аскорбінова кислота - 1 г,

• 5-8,5 г солі, оскільки без неї рідина проходитиме через шлунково-кишковий тракт транзитом.

Вміст глюкози у пероральних регідраційних розчинах не повинна перевищувати 50 г/л, бо вона є живильним середовищем для умовно-патогенної мікрофлори.

Швидкий розвиток зневоднення телят

Коли теля не здатне ні їсти, ні пити, потребу організму у рідині можна забезпечити лише неодноразовими парентиральними введеннями стерильних електролітних розчинів - Рінгера-Локка, Шарабріна, Колесова.

На початку захворювання їх дія найкраще проявляється при одночасному внутрішньому і підшкірному введенні в ділянці шиї, грудної складки, під колінами. Для повільного внутрішньовенного введення використовують шприц Жане без поршня з ін'єкційною голкою. Зазвичай з 1 л розчину 200-300 мл вводять в/в, а решту - підшкірно.

Що давати теляті від проносу?

Супернапої при діареї:

- Обволікаючий - 50г насіння льону кип'ятять з 1 л води 60 хв, проціджують, дають телятам підсоленим і підігрітим до 35-38°C по 0,5 л/день.

- Поживний - в 1 л теплого чорного чаю додають білки трьох курячих яєць, 10 г солі, випоюють по 50-10 г/кг м.т.

- Вітамінізований - відвар подрібненої хвої випоюють по 25-30 мл з водою чи молоком тричі в день протягом 3-4 діб.

- Універсальний - у відвар 10 г сухихи квіток ромашки (0,5л) додають 1 ст.л. борошна з насіння льону, після кип'ятіння і охолодження вливають 2 свіжі курячі яйця, 1 г солі, 10 г цукру, за потреби додаючи сульфаніламідні ветпрепарати.

Останні публікації
Заспокійливі таблетки ІЗІХЕЛС - це ефективний та безпечний засіб для контролю тривожності та стресу у котів і собак, який допоможе забезпечити спокій та комфорт вашим улюбленцям. Цей антистрес для котів...
Коли проблема зі здоров'ям стосується серця собаки, ви можете уповільнити розвиток хвороби, перш ніж вона переросте в серцеву недостатність. Поінформованість про можливі проблеми дасть вашому собаці кращу якість життя, збільшує...
4 основні причини, чому падають каченята на ноги.
Це кліщове захворювання викликається кількома мікроорганізмами Babesia, які проникають в еритроцити собак, ссавців та людей і атакують їх.