Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Піроплазмоз: симтоми, лікування, профілактика

Це кліщове захворювання викликається кількома мікроорганізмами Babesia, які проникають в еритроцити собак, ссавців та людей і атакують їх.
Some alt for this image

Як собака може заразитися бабезіозом?

У більшості випадків собак кусає кліщ, заражений бабезіями. Однак деякі дослідження показують, що собаки можуть заразитися через виразки у відкритому роті, а потім передати інфекцію іншим собакам через укус. Цуценята можуть заразитися бабезіозом від матері.

Інфекція бабезій також може передаватися випадково через переливання крові.

Які симптоми бабезіозу або піроплазмозу?

У собаки з хронічною інфекцією Babesia хвороба може протікати безсимптомно. Однак навіть якщо ви не помічаєте симптомів, ваш собака може передати хворобу іншим домашнім тваринам та людям.

Тип бабезії, яким заражений ваш вихованець, визначатиме симптоми, які він або вона виявить. Тим не менш, загальні симптоми бабезії включають:

- Жовтяниця

- Висока температура

- Помаранчева або темно-червона сеча

- Слабкість

Як діагностується бабезіоз?

Ваш ветеринар проведе повний медичний огляд щодо таких ознак, як блідість слизових оболонок, збільшення селезінки та опухлі лімфатичні вузли.

Якщо він підозрює, що причиною хвороби вашого собаки може бути бабезіоз, може бути проведене діагностичне тестування, включаючи аналізи сечі та крові. Вони покажуть, чи є у вашого собаки низька кількість тромбоцитів, анемія, білірубінурія або низький рівень альбуміну.

Ветеринари часто рекомендують тестування ДНК бабезій (ПЛР-тестування), щоб визначити, яким типом організму бабезій заразився ваш собака. Ця інформація є особливо важливою, оскільки інфекції, спричинені різними видами, потребують різних ліків для лікування цього захворювання.

Як лікувати бабезіоз у собак?

Зазвичай наші ветеринари застосовують тристоронній підхід до лікування бабезіозу у собак. Це включає:

1. Призначення протипротозойних препаратів, які б знищення паразита. Купити Азідін, Імкар, Імідопіран можна у нашому інтернет-магазині.

2. Переливання крові для лікування анемії.

3. Надання підтримуючого догляду для лікування побічних ефектів або ускладнень бабезіозу, наприклад, прийом ліків від нудоти (Нівоміт) для запобігання блювоти або кисневої терапії для лікування респіраторних захворювань.

Який прогноз для собак з діагнозом Бабезіоз?

Як правило, на момент встановлення діагнозу у більшості собак захворювання досить прогресує. Наскільки добре ваша собака одужає, залежатиме від того, які органи уражені, а також від побічних ефектів, які вона відчуває через інфекцію. Прогноз зазвичай обережний.

У собак, які пережили початкове зараження бабезією, хвороба може протікати безсимптомно, але вони можуть залишатися інфікованими протягом відносно тривалого часу, а потім у них може виникнути рецидив.

Собаки з хронічною (слабо вираженою або безсимптомною) інфекцією все одно можуть передавати хворобу іншим тваринам.

Як я можу запобігти захворюванню на бабезіоз у моєї собаки?

Профілактика піроплазмозу має ключове значення, оскільки лікування може бути дорогим. Щоб запобігти бабезіозу, переконайтеся, що ваш собака приймає ліки від кліщів цілий рік — це може бути ефективним способом запобігти безлічі кліщових захворювань.

Можна купити таблетки від кліщів Бравекто або Сімпарика, а також протипаразитарні краплі Акарокіл.

Щодня перевіряйте свого собаку на наявність кліщів і правильно видаляйте всіх виявлених паразитів — як тільки кліщ починає харчуватися вашим вихованцем, для передачі бабезії потрібно не менше 48 годин.

Останні публікації
Заспокійливі таблетки ІЗІХЕЛС - це ефективний та безпечний засіб для контролю тривожності та стресу у котів і собак, який допоможе забезпечити спокій та комфорт вашим улюбленцям. Цей антистрес для котів...
Коли проблема зі здоров'ям стосується серця собаки, ви можете уповільнити розвиток хвороби, перш ніж вона переросте в серцеву недостатність. Поінформованість про можливі проблеми дасть вашому собаці кращу якість життя, збільшує...
4 основні причини, чому падають каченята на ноги.
Усунення дегідратації і відновлення водно-електролітного балансу є важливою умовою успішного лікування хворих на диспепсію телят із симптомами діареї.