Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Як годувати корову навесні?

Навесні власники ВРХ переймаються про ефективність використання кормів, про здоров’я та молочну продуктивність, а також як отримати міцний приплід. Що необхідно для забезпечення цих складових?
Some alt for this image

У лютому-квітні дбайливі власники ВРХ переймаються про ефективність використання кормів (щоб їх вистачило до тепла), про здоров’я та молочну продуктивність, а також як отримати міцний приплід. Для забезпечення цих трьох складових не забудьте купити премікс для корів!

Причини захворювань корів

Доглянута та сита корова добре перезимує, але високий надій мають забезпечити збалансована годівля, дотримання технологічної дисципліни й відповідний комфорт. Навіть незначні відхилення у годівлі та утриманні високопродуктивних корів, особливо у сухостійний період і в перші тижні після родів, часто зумовлюють зниження молочної продуктивності та виникнення ряду захворювань.

Ситуацію ускладнює і та обставина, що у другій половині зимівлі в організмі корів швидко зменшуються запаси поживних і біологічно-активних речовин, накопичені за травень-жовтень минулого року, якщо вони не поповнюються з раціонів за рахунок преміксів.

Особливо гостро на більшості ферм проблеми зі здоров’ям молочного стада проявляються починаючи з лютого. Для цього є кілька об’єктивних причин:

1) відсутність вітамінізованих зелених кормів і активного моціону на свіжому повітрі та опромінення ультрафіолетовими променями;

2) недостатньо організований комфорт;

3) хронічний дефіцит каротину у силосі та сінажі, що викликає хронічну нестачу вітаміну А в організмі корови, яка негативно впливає на резистентність та імунітет;

4) фізіологічно не обґрунтована структура концентрованих кормів — відсутність у раціонах достатньої кількості протеїнів — гороху, сої, макухи, шротів тощо;

5) дефіцит у раціонах кальцію, фосфору, вітаміну D.

Чим хворіють корови навесні?

У другій половині зимівлі майже половина корів хворіють на гіповітаміноз А, D, Е (або одночасно на всі його форми) і мають порушення фосфорно-кальцієвого обміну, гостро відчувають нестачу мікроелементів. Організм корови генетично краще регулює обмін кальцію в організмі, ніж обмін фосфору. На ринку ветпрепаратів наразі достатній асортимент профілактичних вітаміновмісних засобів і кожен господар може самостійно ін’єктувати корові олійний розчин вітамінів і таким чином допомогти тварині.

Годівля лактуючих та сухостійних корів

У лютому-квітні велика кількість корів у с/г підприємствах і особливо в особистих підсобних господарствах знаходиться у запуску. Це дуже відповідальний період у житті корови, бо сухостій є початком наступної лактації, а не закінченням попередньої. Незайве наголосити, що це додаткове навантаження на організм, бо в цей період інтенсивно росте плід, поступово знижується споживання твариною об’ємистого корму, а потреба організму в енергії, білку, вітамінах, мінеральних речовинах та воді зростає. Сухостійних корів бажано годувати тим же набором кормів, що й дійних, але зі зменшенням об’ємних і соковитих.

У кращих господарствах України впроваджується фазна годівля сухостійних і лактуючих корів:

• перша фаза — від запуску до 40-го дня сухостійного періоду,

• друга — з 41-го дня і до отелення,

• третя — перші три дні після отелення,

• четверта — з 21-го по 60–80 дні.

Премікси для корів та ВРХ — необхідність використання

У ці найвідповідальніші періоди раціони годівлі корегуються залежно від фізіологічного стану, рівня продуктивності, маси тіла по сухій речовині, вмісту енергії, сирого та перетравного протеїну, клітковини, крохмалю, цукру, БАР тощо.

На жаль, окремі господарники недооцінюють важливість біологічно-активних речовин для здоров’я корів, а тому й мають ряд проблем з відтворенням, захворюваннями печінки, нирок, кінцівок, зниженням продуктивності, збереження молодняку. Тож слід подбати про включення до раціонів годівлі корів, окрім зернових компонентів, високобілкових кормів — гороху, сої, макухи, шротів, а також вітчизняного преміксу «Зоовіт-Корівка» виробництва «Плахтянські корми», що містить усі необхідні біологічно-активні речовини (БАР).

Не пошкодуйте п'ять-шість гривень на щоденну порцію преміксу, щоб значно покращити імунний статус корівки, збільшити надої та забезпечити високу якість молока. Переконайтеся, що затрати насправді копійчані, а окуповуються сторицею.

Останні публікації
Заспокійливі таблетки ІЗІХЕЛС - це ефективний та безпечний засіб для контролю тривожності та стресу у котів і собак, який допоможе забезпечити спокій та комфорт вашим улюбленцям. Цей антистрес для котів...
Коли проблема зі здоров'ям стосується серця собаки, ви можете уповільнити розвиток хвороби, перш ніж вона переросте в серцеву недостатність. Поінформованість про можливі проблеми дасть вашому собаці кращу якість життя, збільшує...
4 основні причини, чому падають каченята на ноги.
Це кліщове захворювання викликається кількома мікроорганізмами Babesia, які проникають в еритроцити собак, ссавців та людей і атакують їх.