Кровосисна активність ґедзів
Внаслідок масового нападу ґедзів надої корів знижуються на 15-30%, а приріст маси ВРХ - на 25-40%.
Самки ґедзів для ссання крові можуть нападати на різних тварин великого розміру, переважно темного забарвлення. Температурний оптимум льоту ґедзів становить 23-30°C, проте може змінюватися. Під час вітру та дощу ґедзі, як правило, не літають, за винятком дощовиць, які активні й при невеликому дощі.
У лісостеповій зоні регіону виявлено 15 видів цих комах, проте з проникненням на територію Полісся їх фауна збільшується до 20 видів. Личинки ґедзів розвиваються в поверхневих шарах ґрунту неподалік водойм. У зоні Лісостепу місцями виплоду є заплави рік, а на Поліссі, крім долин річок, ще й болотисті місцевості.
Чому мухи нападають на корів?
У серпні особливо актуальна народна прикмета про надзвичайно кусючих у Спасівку мух, яка насправді пов'язана з активізацією осінніх мух-жигалок.
Чисельність таких мух зростає до осені. Жигалки вирізняються чотирма темними повздовжніми смужками на сірій спині і доволі довгим чорним блискучим хоботком з пластинками та розміщеною на них великою кількістю хітинових зубів. І самці, і самки мух-жигалок живляться винятково кров'ю великої рогатої худоби, іноді нападають на свиней і коней, бо самкам необхідний білок для відкладання яєць.
Різкий біль під час укусу мухи-жигалки спричинений потраплянням у верхній шар епідермісу отруйної слини. Головна небезпека таких укусів - висока ймовірність зараження важкими інфекційними захворюваннями.
Який найбільш ефективний засіб від мух та ґедзів для корів?
Ефективно відбити напад мух-жигалок на с/г тварин доволі просто за допомогою розчину для зовнішнього застосування Флайстоп.
Ефективний проти таких комах:
- зоофільних мух;
- ґедзів;
- оводів;
- кровососок;
- комарів;
- мошок;
- москітів;
- бліх;
- вошей;
- волосоїдів;
- іксодових кліщів.
Захисна інсекто-акарицидна і репелентна дія Флайстоп триває не менше 28 днів після одноразової обробки.
Обробку ВРХ, коней, кіз і овець уздовж хребта від холки до крижів, у дозі 10 мл на голову проводять у пасовищний період один раз на три-чотири тижні.
Додатково захистити вим'я корови від мошки допоможе мазь Санофіт на основі ефірних олій евкаліпту, лавру, розмарину, кедру.
Читайте також, як захистити худобу від комах-шкідників на пасовищі?