Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Як збільшити несучість курей-несучок

Вирощування курчат — захоплююче заняття для багатьох людей, що приносить задоволення. Незалежно від того, чи є у вас кілька курей на задньому дворі або курник, повний курей, ви можете допомогти своїм курям нести більше яєць, виконавши кілька простих кроків.
Some alt for this image

Як часто кури несуть яйця?

Куриця або молоде курча починає нести яйця у віці від 18 до 22 тижнів, як тільки цикл встановиться, більшість курей нестимуть одне яйце на день. Курці потрібно від 24 до 26 годин, щоб знести яйце, тому рідко буває більше одного яйця на курку на день.

Кури відкладають приблизно шість яєць щотижня, а коли кури линяють (міняють пір'я) восени та взимку, їх стає менше.

Які фактори впливають на несучість курей?

Вирощування здорових курчат — найкращий спосіб підвищити несучість. Від генетики до рівня стресу багато факторів можуть впливати на здатність курей-несучок виробляти яйця:

1. Вік: Дуже молоді кури, природно, можуть мати непостійну несучість аж до першого року життя. Хоча частота повільно знижується з дорослішання курей, починаючи з віку 2–3 років. Кури нестимуться доти, доки їм не виповниться 5–8 років.

2. Сезон линяння: зазвичай ранньої осені кури витрачають свою енергію на втрату старого пір'я і вирощування нового, а не на виробництво яєць.

3. Сонячне світло: курям потрібно щонайменше 12–14 годин світла щодня, щоб стабільно нести яйця.

4. Харчування: Гарне харчування має важливе значення, особливо кальцій.

5. Загальний стан здоров'я: захист курчат від паразитів та хвороб має вирішальне значення для підтримки їхнього здоров'я.

6. Рівень стресу: присутність хижаків та загальне відчуття безпеки ваших курчат можуть сильно вплинути на несучість.

7. Порода: Хоча більшість сучасних порід курей адаптовані спеціально для несучості, деякі породи більш продуктивні, ніж інші.

8. Кури- квочки: Курка, яка займається висиджуванням курчат, інстинктивно сидітиме на яйцях, а не вироблятиме більше.

Як змусити курей нести більше яєць

Якщо в іншому ваші курчата здорові і знаходяться в самому розквіті несучості (у віці від шести місяців до трьох років), ви можете підвищити їх несучість, виконавши кілька простих кроків:

Тримайте свій виводок у безпеці

Ваші курчата інстинктивно побоюються хижаків та інших факторів стресу, оскільки вони є здобиччю. Вищий стрес призводить до меншої кількості яєць. Регулярно перевіряйте точки доступу хижаків.

Тримайте свій курник у чистоті

Ваші курчата будуть здоровішими, щасливішими і продуктивнішими в чистому, добре провітрюваному приміщенні. Більш висока якість життя призводить до більш високої несучості.

Будьте пильними проти паразитів

Підтримка чистоти в курнику запобігатиме багатьом проблемам з паразитами, але ви не можете гарантувати, що ці набридливі порушники спокою не знайдуть шлях до ваших курей. Паразити, такі як кліщі, люблять свійську птицю і дуже швидко можуть стати справжньою проблемою. Можна обробити приміщення такими препаратами, як Аверсект та Дельтокс.

Нехай ваші курчата будуть на вільному вигулі

Кури на вільному вигулі, як правило, мають краще здоров'я та менший стрес, що призводить до більшої кількості яєць.

Додайте більше світла

Восени та взимку, коли денне світло скорочується, продуктивність яєць також природним чином знижується. У середньому курям потрібно близько 14 годин сонячного світла, щоб відкласти яйце. Увімкніть лампочку у вашому пташнику, тоді ваші кури будуть виробляти більше яєць.

Годуйте їх збалансованою дієтою

Виробництво яєць вимагає від курей великих зусиль. Вибір високоякісного комбікорму для курей має вирішальне значення для забезпечення їх необхідними поживними речовинами, щоб залишатися здоровими та виробляти яйця. В асортименті нашого інтернет-магазину ви можете купити премікс для курей-несучок, БМВД та повнораційний комбікорм, які забезпечують усіма необхідними поживними речовинами у заздалегідь приготовлених сумішах. Забезпечте чисту, свіжу воду щодня.

Добавка кальцію

Яєчна шкаралупа на 95% складається з кальцію, і якщо в раціоні курки недостатньо кальцію, вона може виснажуватися, що впливає на її здоров'я. Поповнити рівень кальцію в організмі допоможе кормова ракушка, трикальційфосфат або кальфостонік.

Розуміючи потреби ваших курчат, від харчування до навколишнього середовища, ви можете забезпечити їм догляд, необхідний для їхнього процвітання. Щасливі, здорові кури несуть найбільше яєць!

Останні публікації
Заспокійливі таблетки ІЗІХЕЛС - це ефективний та безпечний засіб для контролю тривожності та стресу у котів і собак, який допоможе забезпечити спокій та комфорт вашим улюбленцям. Цей антистрес для котів...
Коли проблема зі здоров'ям стосується серця собаки, ви можете уповільнити розвиток хвороби, перш ніж вона переросте в серцеву недостатність. Поінформованість про можливі проблеми дасть вашому собаці кращу якість життя, збільшує...
4 основні причини, чому падають каченята на ноги.
Це кліщове захворювання викликається кількома мікроорганізмами Babesia, які проникають в еритроцити собак, ссавців та людей і атакують їх.