Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

Коров'яче молозиво - запорука міцного імунітету.

Some alt for this image

Що необхідно знати?!

Імунна система

Імунна система - це чудовий захисний механізм, який захищає від шкідливих патогенів, як вірусів, так і бактерій. Вона безупинно працює, використовуючи складну мережу клітин і тканин для виявлення та знищення мікроорганізмів, що потрапили в організм.

Імунна система складається з різних органів, клітин і білків, які поділяються на дві частини - вроджену та адаптивну імунну систему. Ці дві частини функціонують разом для захисту організму. Вроджений імунітет - це перша лінія захисту від патогенних мікроорганізмів, яка забезпечує моментальний та неспецифічний захист. Він включає фізичні бар'єри, такі як шкіра, а також клітинні та молекулярні компоненти, такі як фагоцити, природні клітини-кілери та цитокіни. Адаптивний імунітет - це більш специфічна і цілеспрямована реакція, яка розвивається з часом. Такий імунітет розвивається у відповідь на вплив збудника і передбачає виробництво антитіл.

Адаптивний імунітет можна поділити на пасивний та активний. Активний імунітет є стійким і виробляється власною імунною системою організму у відповідь на вплив патогенів. Пасивний імунітет, навпаки, є тимчасовим імунітетом, який набувається поза організмом. Цей тип імунітету формується, коли антитіла передаються від однієї істоти до іншої. Не дивлячись на те, що пасивний імунітет є тимчасовим, він надзвичайно важливий.

Беззахисні малюки

Цуценята та кошенята народжуються з наївною, тобто несформованою імунною системою. На відміну від людини, плацента собак і котів відносно непроникна для материнських антитіл. Існує припущення, що через плаценту до цуценяти чи кошеняти потрапляє щонайбільше 10% материнських антитіл. Тому новонароджені мають недостатній імунний захист одразу після народження. Отже, єдиний спосіб сформувати пасивний імунітет у новонароджених котів чи собак - це достатнє і своєчасне споживання молозива.

Молозиво - це перше молоко, яке виробляють самки ссавців у перші дні після народження потомства. Ця густа рідина багата на поживні речовини, антитіла та інші імунні компоненти, що робить її необхідною для виживання та здоров'я новонароджених цуценят і кошенят. Дійсно, молозиво має приблизно вдвічі більший вміст білків, ніж молоко. На частку імуноглобулінів припадає 20-30% цього білка, що забезпечує пасивний імунітет новонароджених, який захищає організм до того часу, поки не сформується його власна імунна система.

Чому все йде не так, як треба?

Враховуючи важливість молозива для здоров'я та виживання новонароджених цуценят і кошенят, дуже важливо, щоб вони отримували його якомога швидше. Перші 12-16 годин після народження є критично важливими, оскільки саме в цей час кишечник малюків може поглинати імуноглобуліни молозива. Після цього часу кишковий бар'єр блокується, і передача антитіл припиняється. На жаль, не всі цуценята та кошенята отримують молозиво вчасно і в достатній кількості та якості.

Причин для цього багато. Це може бути наслідком материнських або неонатальних факторів і є схожим у собак і котів. Материнські фактори включають перші пологи, недостатню кількість або відсутність молозива, супутні захворювання або запалення, а також дистоцію або пологи шляхом кесаревого розтину. Крім того, новонароджене цуценя або кошеня може бути слабким або переохолодженим і не здатним до належного вигодовування. Великі приплоди та тривалий час пологів, що їх супроводжують, можуть сприяти низькому споживанню молозива у новонароджених.

Також часто трапляється, що навіть здорові цуценята та кошенята, які перебувають на материнському вигодовуванні, не отримують достатньої кількості антитіл. Це може статися, якщо якість молозива у матері є низькою. Рівень імуноглобулінів у молозиві також може відрізнятися між породами. В одному дослідженні пасивного перенесення у цуценят було встановлено, що з 34 послідів лише 44% мали достатнє пасивне перенесення в усіх цуценят. Тому важливо забезпечити немовлят відповідним замінником. Крім того, деякі дослідження показали, що не лише спостерігається варіативність у якості молозива серед різних порід— може також бути варіативність у якості молозива між молочними залозами однієї тварини.

Коров'яче молозиво стає у нагоді

Відсутність пасивної передачі імунітету загрожує життю, і новонароджені тварини піддаються підвищеному ризику інфікування. Молозиво є чудовим джерелом енергії. Без його достатнього споживання новонароджені цуценята та кошенята можуть відчувати нестачу енергії та життєвих сил, що може призвести до відставання у розвитку. Дослідження показали, що концентрація імуноглобулінів значно корелює з приростом ваги на другий день життя. Приблизно 20% цуценят і кошенят помирають у віці до трьох тижнів. Колосальні 70-90% летальних випадків припадають на перший тиждень життя!

Коров'яче молозиво - це натуральне, багате на поживні речовини молоко, яке виробляється коровами під час перших кількох доїнь після отелення. Проте вже після другого доїння вміст IgG швидко знижується. Коров'яче молозиво містить високу концентрацію імуноглобулінів, факторів росту та інших важливих поживних речовин, які зміцнюють та покращують імунну систему. Одним з таких компонентів є лактоферин. Він чинить антибактеріальну та противірусну дію у кишечнику, частково завдяки прямому впливу на патогенні мікроорганізми. Крім того, лактоферин може стимулювати проліферацію та диференціацію клітин кишечника. Однією з головних переваг коров'ячого молозива є його висока концентрація імуноглобулінів. При випоюванні молозива до моменту змикання кишечника ці антитіла забезпечують важливий пасивний імунітет, а після змикання кишечника - важливий місцевий захист у кишковому тракті.

Рівень пасивного імунітету залежить від кількості спожитого молозива, його якості - тобто вмісту IgG, і часу вживання. Пасивний імунітет не є довготривалим. Коли цуценя або кошеня дорослішає, рівень материнських антитіл у крові поступово знижується, тоді як власна імунна система тварини стає більш розвиненою і здатною виробляти власні антитіла. Таке поступове зниження рівня материнських антитіл і розвиток власної імунної системи тварини створює прогалину в імунітеті. Ця прогалина - це, по суті, час, коли рівень материнських антитіл занадто низький, щоб забезпечити захист, а власна імунна система тварини ще не здатна виробити достатню кількість антитіл для захисту (Мал.1).

У цей час тварина стає вразливою до інфікування тими самими шкідливими збудниками, від яких пасивний імунітет раніше захищав її. Прогалина в імунітеті може тривати від кількох тижнів до кількох місяців. Це підкреслює важливість достатнього споживання молозива. Забезпечення високого рівня циркулюючих антитіл сприятиме зменшенню розриву в імунітеті.

Прогалина в іммунітетіМалюнок 1: Прогалина в іммунітеті

Не лише для наймолодших

Вживання молозива приносить користь не лише малюкам, але й тваринам різного віку! Наприклад, підрощені кошенята, які отримували коров'яче молозиво, мали більш стабільну кишкову мікрофлору завдяки місцевому захисту за рахунок імуноглобулінів порівняно з тими, хто не отримував коров'ячого молозива. У відповідь на вакцинацію кошенята, які отримували коров'яче молозиво, мали значно вищі титри антитіл, ніж їхні однолітки, які не отримували коров'яче молозиво. Цей результат також був продемонстрований у дорослих собак. Ті, хто отримував коров'яче молозиво, мали швидшу, сильнішу та тривалішу імунну відповідь на щеплення.

Доведено, що коров'яче молозиво покращує консистенцію фекалій у підрощених цуценят. Діарея - це поширена проблема під час відлучення. Зміни в раціоні та відлучення від матері відбуваються тоді, коли імунна система ще не повністю сформована, а пасивний імунітет слабшає. Такі зміни підвищують сприйнятливість цуценяти до інфекцій та шлунково-кишкових захворювань.

Нещодавні дослідження показали, що коров'яче молозиво приносить користь літнім тваринам та тваринам, що одужують. З віком у собак і котів послаблюється імунна система, що робить їх більш вразливими до інфекцій та хвороб (Мал. 2). Аналогічно, при відновленні після хвороби або травми їхній організм може потребувати додаткової підтримки для належного загоєння. Коров'яче молозиво забезпечує таких тварин необхідними поживними речовинами та елементами, які зміцнюють імунну систему та сприяють швидкому одужанню.

Малюнок 2: Розвиток та старіння імунної системи.

Якість - це ключ до успіху

Prebimmune - це кормова добавка у формі зручної для використання пасти. Застосовуючи коров'яче молозиво для домашніх тварин, важливо пам'ятати, що якість молозива має вирішальне значення для отримання користі від нього. Молозиво у складі Prebimmune містить широкий спектр антитіл, що забезпечує його високу якість.

В процесі виробництва ми приділяємо особливу увагу збереженню цілісності активних інгредієнтів. Саме тому Prebimmune містить у своєму складі високоякісне молозиво, збагачене цінними компонентами з натуральними, захисними, регуляторними та антимікробними властивостями.. Воно базується на легкозасвоюваних джерелах жиру, що гарантує додаткову енергію. Вітаміни, що містяться в складі Prebimmune, забезпечують додаткову імунну підтримку та підвищують життєвий тонус.

Імунітет - це потреба впродовж усього життя. Додавання Prebimmune до раціону Ваших улюбленців може зміцнити імунітет, захистити їх від інфекцій та підвищити життєвий тонус. Надайте їм максимальну підтримку, необхідну для росту та розвитку!

Купити Prebimmune в інтернет-магазині "УКРЗООВЕТпромпостач" з доставкою по Україні можна на сайті https://ukrzoovet.com.ua/ або замовити за телефоном 0 (800) 211 201

 

Останні публікації
Осінні загрози для жуйних: Як запобігти фасціольозу та ураженню підшкірним оводом
Ваше стадо під загрозою! Невидимі вороги - фасціольоз і підшкірний овод - можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю та продуктивності ваших тварин. Дізнайтеся, як розпізнати перші ознаки небезпеки та захистити ваших...
Подбайте про здоров’я суглобів: акція на Еквідол!
Багато людей та тварин стикаються з проблемами суглобів, і ми готові допомогти вам полегшити ці неприємності. Наша компанія представляє два унікальних продукти, які в комплексі забезпечують надзвичайний ефект для покращення...
Осінній захист улюбленців: спеціальна акція "АКАРОКІLL +2 одиниці  Піперазін 45% у ПОДАРУНОК"
На початку осіннього періоду, коли наші улюбленці проводять багато часу на природі, їм потрібен подвійний захист від кліщів, бліх, вошей та гельмінтів. Ми підготували спеціальну акцію, щоб допомогти вам зекономити...
ПОРЯТУНОК БДЖІЛ від КЛІЩІВ: ФЛУВАЛІСАН – надійний захист від Varroa destructor
Досвідчені бджолярі добре знають, наскільки важливо своєчасно проводити профілактику та лікування бджолиних сімей від кліща роду Varroa destructor. Наша компанія пропонує ефективне рішення – ФЛУВАЛІСАН...