Причина патології кінцівок у телят
На жаль, часто доводиться мати справу з патологічними родами, гіпокальціємією, розтягненнями тазових зв’язок, залежуванням, затримкою посліду у корів.
Втім, нерідко причина патології «рукотворна», тобто викликана неадекватними діями власників корови, які втручаються у фізіологічний процес родів і тим завдають тварині часом непоправної шкоди. Часто вони, як тільки у корови відійшли води, в’яжуть мотузку і силоміць тягнуть теля. При цьому забувають чи й не хочуть знати, що коли плід входить у тазову порожнину під час потуг, розслабляються зв’язки і через певний проміжок часу теля народжується самостійно, без допомоги. Це і є нормальний природний процес. Якщо ж теля тягнути силоміць, починається збій у потугах, що зрештою призводить до розтягнення зв’язок і ушкодження кінцівок теляти.
Власникам корів потрібно пам’ятати, що втручання в нормальний родовий процес категорично недопустиме, інша справа — патологічні роди, коли без допомоги спеціаліста ветмедицини не обійтися.
Лікування та профілактика кволості кінцівок у ВРХ
Якщо корова лежить і не підіймається, насамперед з’ясовують анамнез. Перевіряють на чутливість задні кінцівки, щоб виключити ймовірність парезу. І лише потім приймають рішення про лікування.
Усім власникам корів рекомендують з профілактичною метою за 2–3 тижні до родів ввести у раціон тварин по 50–100 г на добу трикальційфосфат, купити в Києві який можна в інтернет-магазині Укрзооветпромпостач. Безпосередньо для лікування застосовують кальцію глюконат 20% 100 мл внутрішньовенно та зоовіт (тривітамін) внутрішньом’язово 15–20 мл. Практикують і надування вимені та зігріваючий компрес на таз з вкутуванням задньої частини тварини.