Як втихомирити індокачок? Поради:
- Зверніть увагу на концентрацію птиці на одиниці площі (у нормі 4 дорослі особини або 8 каченят на 1 м²) і на раціон годівлі. Найчастіше вискубування пір'я спровоковане дефіцитом селену, а розкльов до крові (канібалізм) - настачею в раціоні вітамінів групи В або метіоніну (незамінної амінокислоти).
- Якщо качки клюють один одного - це ознака гіповітамінозу. Використовуйте 5% премікс для бройлерів + 20% соєвого шроту + 1% кісткового борошно, або готовий комбікорм для водоплавної птиці. Окремо задавайте ветпрепарати, що містять вітаміни, незамінні амінокислоти і селен (Селенвіт-Е, Нутріл-SE). Для лікування птиці Селенвіт-Е застосовують перорально 2-3 рази з інтервалом 1-2 тижні з питною водою 1:100 з розрахунку 1 мл/ 1 кг м.т. або 2 мл / 1 л питної води.
- Для лікування аперозу (відсутність пір'я) чи його випадіння доповніть раціон кормовою сіркою перед ранковим годуванням, змішуючи відміряну кількість сірки (0,5-1 г/10 гол.) зі свіжеприготованим кормом. Як виняток, у важких випадках перші три дні дають вищу дозу.
- Доцільне згодовування крейди або трикальційфосфату, обмеження в раціоні кабачків, бо вони вимивають з організму кальцій.
- Нестачу лізину, метіоніну або клітковини усувайте згодуванням кормосуміші з БМВД, висівками, макухою, кормовими дріжджами і кальцієм.
- Обов'язково ізолюйте уражених розкльовом особин для посиленої годівлі і обробки ран (настоянка йоду, чемі-спрей), а потім змажте березовим дьогтем чи покупайте їх у чомусь пахучому, щоб перебити запах крові.
- Якщо птиця старша двохмісячного віку, зарадити ситуації дуже складно. Дайте вільний доступ до трави та простір. Спробуйте затемнити приміщення у пташнику та зафарбувати лампи освітлення синім.
- Радикальним методом профілактики агресії є обрізання виступу на кінчику верхньої половинки дзьоба до місячного віку.
Найоптимальніший вихід - збалансувати раціон по вітамінно-амінокислотному складу за рахунок комбікорму для качок ЕКОРМ та випоювання тонізуючих препаратів - Вітазал (Катозал) і Чиктоніку.