Здорові тварини
Здорова нація
Ветеринарні аптеки
(вул. Васильківська, 16)
(вул. Вишгородська, 20/1)
(вул. Градинська, 7)
ІНТЕРНЕТ МАГАЗИН
(вул. Васильківська, 16)

Безкоштовно з усіх телефонів в Україні

6 найпоширеніших хвороб свиней

Симптоми, лікування і профілактика шести найбільш поширених захворювань у свиней до та після відлучення, а також у супоросних свиноматок у всьому світі
Some alt for this image

Для того, щоб свинарі були успішними, важливо, щоб їхні тварини були здоровими. Для цього необхідно знати про хвороби, які можуть виникнути в стаді. Весь персонал, що працює зі свинями, повинен вміти помічати симптоми поширених захворювань і, при необхідності, попереджати керівника або ветеринара. Наступним кроком буде швидке лікування свиней, використовуючи ветеринарні препарати.

Період до відлучення

1. Ексудативний дерматит

У тварин з'являються ураження у вигляді темних ділянок шкіри, які розширюються і лущаться з відчуттям жирності, викликані інфікуванням бактеріями Staphylococcus hyicus. У важких випадках можливий летальний результат, оскільки бактерії ушкоджують печінку і нирки.

Антибіотики використовуються для лікування інфекції разом із захисними засобами для шкіри.

Поліпшення гігієни в приміщеннях для поросят є ключем до запобігання цього стану, поряд з зануренням сосків свиноматкам до і після опоросу. Також важливо зменшити ймовірність появи садин на шкірі, оскільки саме так інфекція потрапляє в організм. Садини виникають через грубу підлогу, нерівні зуби, гострі предмети або навіть укуси коростяних кліщів.

2. Кокцидіоз свиней

Це захворювання дуже часто зустрічається у поросят-сосунів і викликається трьома типами кокцидій внутрішньоклітинних паразитів. Він викликає діарею, яка може бути кривавою, часто у віці 10-21 дня і до 15 тижнів.

Гострі випадки лікують інфузійною терапією і кокцидіостатиками (Діклакокс). Вторинні інфекції можуть виникнути в результаті пошкодження стінок кишечника. Може знадобитися профілактичне лікування свиноматок, використовуючи антипротозойні ветпрепарати.

Необхідно поліпшити гігієну, щоб завершити цикл інфекції; фекалії свиноматок є основним джерелом зараження, а мухи можуть поширювати інфекцію. Забезпечення теплої, сухої та чистої зони розмноження допоможе знизити паразитарне навантаження та ймовірність кокцідіальної інфекції.

Період після відлучення

3. Респіраторні захворювання.

Кашель, чхання, черевний подих, зниження темпів зростання і потенційна смертність — все це ознаки респіраторного захворювання. Залежно від причини, антимікробні ветпрепарати можна вводити з їжею, водою або у вигляді ін'єкцій.

Погана вентиляція або умови навколишнього середовища можуть погіршити респіраторні захворювання. Наприклад, високий рівень аміаку може пошкодити дихальні шляхи, роблячи свиней більш сприйнятливими до інфекції.

4. Дизентерія свиней.

Тварини з цим захворюванням страждають діареєю з кров'ю або без неї. Це викликано бактеріями Brachyspira hyodsenteriae. Швидкість зростання свиней після відлучення знижується, і в деяких випадках може настати раптова смерть.

Ветеринарні антибіотики використовують або з кормом, або з водою, або ін'єкційні.

Зменшення щільності поголів'я — ефективний спосіб зниження інфекційного тиску і стресу в стаді. Поряд з підвищенням рівня гігієни, боротьба з гризунами є високим пріоритетом; гризуни є переносниками цього захворювання. Основний шлях занесення хвороб — покупка нових особин.

Супоросні свиноматки

5. Мастит

Зниження секреції молока, втрата апетиту і підвищення температури тіла є симптомами маститу у свиноматок. Це викликано бактеріальною інфекцією молочних залоз, де спостерігається зміна кольору шкіри.

Антибіотики і протизапальні препарати є ефективним лікуванням. Окситоцин може використовуватися, щоб стимулювати зниження кількості молока, і можуть бути призначені кортикостероїди.

Гігієна в приміщенні для опоросу важлива поряд з харчуванням на пізніх термінах вагітності для зміцнення імунітету. Стрес також може бути фактором, і важливо переконатися, що соски не ушкоджуються приміщеннями для свиноматок. Це захворювання значно впливає на продуктивність через потенційний ефект скорочення кількості поросят, відібраних від свиноматок.

6. Парвовірус свиней

Якщо супоросні свиноматки заражаються парвовірусом (PPV), можуть виникнути репродуктивні захворювання. Відбувається муміфікація і мертвонародження, в результаті чого кількість новонародженних поросят зменшується. Інші репродуктивні захворювання мають такі ж симптоми, тому точний діагноз дуже важливий. Незвично те, що вірус живе поза господарем кілька місяців, що робить його ендемічним для більшості стад. Хоча PPV являє собою проблему тільки під час вагітності, інші свині можуть поширювати вірус.

Немає доступних методів лікування; для запобігання цьому захворюванню рекомендується планова вакцинація свиней.

Останні публікації
Заспокійливі таблетки ІЗІХЕЛС - це ефективний та безпечний засіб для контролю тривожності та стресу у котів і собак, який допоможе забезпечити спокій та комфорт вашим улюбленцям. Цей антистрес для котів...
Коли проблема зі здоров'ям стосується серця собаки, ви можете уповільнити розвиток хвороби, перш ніж вона переросте в серцеву недостатність. Поінформованість про можливі проблеми дасть вашому собаці кращу якість життя, збільшує...
4 основні причини, чому падають каченята на ноги.
Це кліщове захворювання викликається кількома мікроорганізмами Babesia, які проникають в еритроцити собак, ссавців та людей і атакують їх.